Sprawna kompletacja towarów za pomocą robota AMR

Jedną z bardzo powszechnych czynności w magazynach jest kompletacja towarów. Nowoczesna technologia zautomatyzowanych robotów mobilnych (AMR) jest coraz częściej wykorzystywana w branży logistycznej do optymalizacji i usprawniania operacji magazynowych. Czy możliwe jest wykorzystanie robota AMR do kompletacji towarów? Tak!

„Kompletowanie towarów, lub kompletacja towarów – proces, w którym robot AMR zapewnia zautomatyzowany ruch pomiędzy różnymi pozycjami palet w magazynie lub zautomatyzowane przekazywanie skompletowanych towarów w określone miejsce (strefa wysyłki, magazyn pośredni, miejsce pracy itp.).”

Jak działa kompletacja z robotem AMR?

Cały proces polega na przemieszczaniu robota AMR po wcześniej zaplanowanej trasie między regałami. Robot AMR monitoruje swoje otoczenie, aby omijać przeszkody i bezpiecznie zatrzymywać się przed określoną pozycją palety.

Kiedy robot AMR zatrzymuje się przed paletą, operator jest obecny i gotowy do działania. Jeho úlohou je preložiť tovar z palety v sklade na paletu na robotovi. Táto prekládka môže zahŕňať vkladanie, vyberanie, alebo usporiadanie produktov podľa konkrétnych požiadaviek.

Po dokončení prekládky na jednej pozícii sa AMR robot samostatne (bez operátora) presúva na ďalšiu paletovú pozíciu podľa stanoveného plánu a opakovane začína nový cyklus, kým nie sú všetky objednávky alebo iné skladové operácie úspešne dokončené.

Čo prináša vychystávanie s AMR robotom?

  • rýchlu a presnú manipuláciu tovaru – presúvanie iba podľa naplánovanej trase
  • zvýšenie celkovej efektivity a produktivity skladových operácií – minimalizácia plytvaní operátora
  • zníženie rizika chýb a pracovných úrazov – dodržiavanie plánu činnosti ako aj dopravných pravidiel
  • minimalizovanie počtu zádržných bodov v procese a nákladov – AMR robot nefajčí, nepije kávu, …
  • vyššia spoľahlivosť a rýchlosť vychystávania – operátor využíva viac času samotnému vychystávaniu

Kde sa dá využiť vychystávanie s AMR robotom?

Možnosti uplatnenia vychystávania tovaru s využitím AMR robota sú široké. Všeobecne sa dá povedať, že všade kde sa vyžaduje vychystávanie tovaru je možné využiť na transport manipulačnej jednotky s tovarom AMR robot. Samozrejme treba mať na pamäti ekonomiku takéhoto riešenia, ktorú môžu ovplyvniť dopravné vzdialenosti, veľkosť a hmotnosť vychystávaného tovaru, hmotnosti, frekvencie atď.

Logistické centrá – častými procesmi v logistických centrách je práve vyskladnenie rôznych tovarov na jednej objednávke od zákazníka. Sklady logistických centier sú zvyčajne rozsiahle a je potrebné prekonávať dlhé dopravné vzdialenosti s tovarom. Operátor nemusí prekonávať všetky dlhé vzdialenosti. AMR robot určité vzdialenosti prekonáva sám automatizovane.

Výrobné operácie – v rámci operácií ako je napríklad zváranie zostáv, rámov a pod. sa často vyžaduje prítomnosť rôznych typov dielov. Na pracoviskách zvyčajne nie je dostatok priestoru na prítomnosť veľkého množstva paliet. Riešením je napríklad „kittovanie“ – umiestnenie rôznych dielov na jednu paletu. Pre samotné „kittovanie“ v sklade a následný presun na pracovisko je možné využiť AMR robot a automatizovaný transport.

Montážne operácie – v rámci montáže sa zvyčajne vyžaduje na pracovisku množstvo rôznych dielov. Ani na montážnych pracoviskách zvyčajne nebýva veľa priestoru na umiestnenie veľkého množstva jednotlivých dielov. Efektívnejšie je dopraviť na pracovisko všetky potrebné diely na jednej manipulačnej jednotke (palete, vozíku a pod.). Pre samotné vychystanie potrebných dielov a ich automatizovaný presun na pracovisko je výhodné použiť AMR robot.

AMR roboty sú sľubnou cestou do budúcnosti, ktoré transformujú spôsob, akým sú transportné procesy s vychystávaním riadené a vykonávané. Chcete vedieť ako by vychystávanie tovaru pomocou AMR robota fungovalo priamo vo vašej prevádzke? V tom prípade nás môžete pre bližšie info kontaktovať:

ZÍSKAJTE 20% ZĽAVOVÝ KUPÓN NA PILOTNÝ PROJEKT S DVOMA AMR ROBOTMI!

Dávame do pozornosti možnosť získať 20% zľavový kupón na špeciálny AMR pilotný projekt s dvoma rôznymi AMR robotmi – možnosť reálne testovať rôzne logistické stratégie v rámci jedného pilotného projektu. Kupón je úplne zadarmo a je ho možné využiť kedykoľvek do konca roka 2023.

Similar Posts