Integrácia AMR robotov s inými systémami

AMR roboty sú navrhnuté tak, aby dokázali nahrádzať pracovníkov v zložitých procesoch logistiky a skladovania, a tým výrazne zjednodušiť celý proces. Integrácia AMR robotov s jednotlivými strojmi, so skladovým manažérskym systémom (WMS) alebo informačným systémom (napr. SAP) môže byť kľúčovým faktorom pri dosahovaní efektivity a produktivity.


Integrácia AMR robotov s WMS (Warehouse Management System) alebo IS (Information System)

Integrácia AMR robotov s WMS zvyšuje účinnosť a rýchlosť celého procesu v sklade. Robotický systém dokáže získať dáta z WMS, ktoré sú potrebné pre riadenie a plánovanie v sklade. Následne vypočíta optimálne trasy pre prepravu tovaru a presne ich dodržiava. To znamená, že dokáže automaticky sledovať dostupnosť zdrojov a zmeniť svoju trasu, ak je to potrebné.

AMR roboty sú navrhnuté tak, aby dokázali pracovať s rôznymi formami skladovania tovaru s paletovým systémom. Dokážu prepravovať tovar z jednej lokality do druhej v rámci skladu, aj medzi viacerými skladmi resp. zabezpečujú prepravu z výroby do skladu prípadne aj opačne.

Čo povedali o integrácii AMR robota zákazníci:

„Vďaka integrácii so SAPom dokážeme vytvárať dopravné úlohy na pozadí – operátorom sme nepridali žiadne ďalšie povinnosti a eliminovali sme možnosť vzniku chýb a prestojom AMR robotov.“

IT špecialista

„Investovali sme veľa času a energie do vytvorenia vlastného skladového manažérskeho systému. Náš skladový systém odpovedá presne našim požiadavkám. Vďaka flexibilite a otvorenosti AMR riadiacemu systému sme tieto systémy dokázali prepojiťa niekoľko násobne zvýšiť produktivitu v rámci logistiky.“

Manažér logistiky

Integrácia AMR robotov s jednotlivými strojmi

AMR roboty dokážu úspešne spolupracovať s rôznymi strojmi, ako napríklad s fóliovačkami, páskovačkami, a ďalšími strojmi na obaľovanie tovaru. Po dovezení palety na miesto (do pracovnej zóny stroja) stroj spustí automatický proces (napr. balenie tovaru). Po skončení procesu AMR robot odvezie paletu na miesto určenia (napr. na určenú skladovú pozíciu). Tento systém sa ukázal ako veľmi efektívny pri zvýšení produktivity a znižovaní nákladov na logistický systém.

V spolupráci s našim partnerom spoločnosťou W rent, s.r.o. sme vytvorili ukážku prepojenia AMR robota s automatickým páskovacím strojom. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili reálnej prezentácie v Považskej Bystrici.

Ak čelíte obdobnej situácii, uvažujete o implementácii AMR robotov, potrebujete ich prepojiť s inými systémami resp. sa potrebujete poradiť o možnostiach riešenia, môžete nás kontaktovať:

telefonicky +421 903 707 573
mailom info@innovation.sk
alebo cez kontaktný formulár.

ZÍSKAJTE 20% ZĽAVOVÝ KUPÓN NA PILOTNÝ PROJEKT S DVOMA AMR ROBOTMI!  

Dávame do pozornosti možnosť získať 20% zľavový kupón na špeciálny AMR pilotný projekt s dvoma rôznymi AMR robotmi – možnosť reálne testovať rôzne logistické stratégie v rámci jedného pilotného projektu. Kupón je úplne zadarmo a je ho možné využiť kedykoľvek do konca roka 2023

Similar Posts